Wola Justowska – dlaczego akurat ona?

MAPA WOLI JUSTOWSKIEJ

A to mapa Woli Justowskiej – gdyby ktoś miał ochotę przejść się na spacer:)

Wola Justowska zazwyczaj kojarzona jest z piękną przyrodą, ciszą i spokojem, ale i z luksusem, na który rzadko kto może sobie pozwolić. Wbrew jednak powszechnemu mniemaniu na mieszkanie na Woli Justowskiej stać nie tylko osoby najbardziej zamożne. Już i tak zwana „klasa średnia” będzie mogła pozwolić sobie na któryś z apartamentów lub na postawienie domku jednorodzinnego.

Mimo wszystko – są przecież i w Krakowie rejony, gdzie koszt mieszkania lub ziemi pod zabudowę jest niższy. Niemniej niewiele jest miejsc takich, które prócz prestiżu mają również inne atuty do zaoferowania. O niektórych z nich pisałam już w poprzednich wpisach. Mieszkając na Woli Justowskiej, można pójść na spacer licznymi, urokliwymi trasami, pójść do galerii Bronisława Chromego czy zwiedzić zoo, a nawet wspinać się po niezbyt wymagających wzniesieniach, spędzić czas na korcie tenisowym (mieści się tu największe w Krakowie centrum tenisowe) czy też na zabytkowej strzelnicy.

Ale Wola Justowska ma też atuty czysto praktyczne. To nie tylko przyroda i liczne atrakcje turystyczne. Jeśli będzie Cię stać na dom lub apartament na Woli Justowskiej, to z pewnością ucieszy Cię znakomite połączenie z centrum Krakowa. Od Starego Miasta to zaledwie dwa kilometry, ale dla spieszących się (albo chcących się dostać w inne rejony Krakowa) uruchomiono sześć linii autobusowych. Z Woli Justowskiej łatwo można dostać się na lotnisko Balice czy na autostradę.

To niemal zdumiewające, że taka enklawa ciszy, spokoju i zieleni znalazła swoje miejsce niemal w centrum wielkiego miasta. Ale jako rodowida Krakuska mam wrażenie, że Kraków ma właśnie to do siebie – że mimo wielkomiejskiego zgiełku można znaleźć tu również miejsca na wyciszenie się. Moimi ulubionymi przykładami są chociażby właśnie Wola Justowska czy niedalekie Krakowskie Błonie – wielkie połacie zielenie w bezpośredniej bliskości centrum, idealne na spacer czy niedzielny piknik.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: